Одна з найпростіших штор: прямий шматок тканини, що спускається з обертового валика, укріпленого над вікном. Ці шторы хороші не тільки в кухні або ванній кімнаті-маркізи надзвичайно різноманітні і прекрасно поєднуються з будь-якими матер'яними шторами й портьєрами в усьому домі.
Зазвичай роликові шторы шиються з накрохмаленої бавовняної тканини з прямим нижнім краєм і піднімаються за допомогою шнура. Така штора підходить не тільки до простого сучасного інтер'єру, але і досить часто використовується при комбінованому декорі вікон у традиційному стилі. Завдяки своїй щільній жорсткої фактурі одноколірні роликові штори добре розписуються. Це можна зробити, використовуючи фарби для тканини, вручну або завдаючи візерунок за трафаретом.
Вдень, як правило, видно лише нижній край штори, тому він часто прикрашається фестонами напівкруглої або зубчастою форми. Валик роликової штори може бути захований під ламбрекеном або тканиною, оберненої навколо штанги.
На невеликих вікнах роликові штори можуть скласти досить привабливу конкуренцію звичайним фіранок, якщо використовувати їх в якості самостійного оздоблення. Традиційно ж такі штори служать декоративним доповненням до фіранок або застосовуються в тому випадку, якщо фіранки завжди закріплені з боків вікна і ніколи не запинають.
Роликові штори найбільш економічні і прості у виготовленні в порівнянні з іншими видами штор. Для їх пошиття потрібно мінімальна кількість тканини і зусиль. Оскільки штора плоско лежить на поверхні вікна, потрібно відріз тканини за розміром вікна з урахуванням припусків на обробку країв.
Для роликових штор необхідно використовувати щільні і жорсткі тканини. Будь-яка тонка тканина буде погано тримати форму, до того ж вона легко мнеться. Товсту тканину використовувати не рекомендується, тому що вона з працею буде намотуватися на валик.
Звичайні роликові штори краще всього виготовити з однотонної тканини, зміцнивши на її нижньому краї рейку. Щоб прикрасити штору яких-небудь декоративним орнаментом, можна зробити її нижній край фігурним або обшити його бахромою. Така обробка додасть шторам оригінальний вигляд, не порушивши притаманну їм простоту.
Прямий нижній край штори можна зробити більш цікавим різними способами. Наприклад, вирізати на ньому геометричні фігури: зигзаги, зубці, хвилі; а на кольорових тканинах повторити вигини малюнка. Щоб підкреслити колір штор, можна використовувати жорсткі смужки з тканини, тасьму або бахрому. Обробку слід приклеїти або пришити до нижнього краю штори, після чого вставити планку в куліску.
Нижній край штор можна обробити широкими петлями, виготовленими з основної тканини, і вставити в ці петлі мідний стрижень. Посередині широкого підгину, що приховує рейку, можна пришити одну петельку з колечком на кінці. Вона буде виглядати як декоративний елемент і одночасно дозволить опускати штору без застосування шнурів. Таким чином, способи обробки нижнього краю роликової штори можуть бути найрізноманітнішими.
Різноманітність конструкцій штор дозволяє встановлювати їх як на звичайних вікнах, так на похилих і в мансардах.
Можна обрати ручне або електричне управління. У важкодоступних місцях прекрасним рішенням стане електропривод або дистанційне керування.
Універсальність кріплення рулонних штор дозволяє монтувати їх на стіну, у віконному отворі або до стелі.